Скорости на 740и

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Скорости на 740и

Мнение от denislav.tatarov » 26 Фев 2014, 11:07

Здравейте колеги,имам питане за старата кутия на 7 цата автоматика и по точно се получава едно ритане като я смачкам на кик даун да върне предавки от 5 та на 3 та и от директна на задна също се получава ритане понякога без да я мачкам няма проблеми и смяната не се усеща,маслото още не съм го сменял защото ми казаха че не можели да източат всичкото и на практика се сменяло само някаква част от него какви моля по запознатите да помогнат и да ме насочат какво да правя благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Скорости на 740и

Мнение от omegaart » 27 Фев 2014, 14:08

denislav.tatarov написа:Здравейте колеги,имам питане за старата кутия на 7 цата автоматика и по точно се получава едно ритане като я смачкам на кик даун да върне предавки от 5 та на 3 та и от директна на задна също се получава ритане понякога без да я мачкам няма проблеми и смяната не се усеща,маслото още не съм го сменял защото ми казаха че не можели да източат всичкото и на практика се сменяло само някаква част от него какви моля по запознатите да помогнат и да ме насочат какво да правя благодаря


И това че не се сменя цялото ( макар , че може ) те е накарало изобщо да не го сменяш ? :)

Ми като за начало си смени маслото и ако вече е късно после си смени и кутията.

Общо взето това е процедурата и по-скъпата забравих да я спомена - > ремонт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Там някъде...
Пол: Мъж
Кара: миньол

Re: Скорости на 740и

Мнение от speedtool » 28 Фев 2014, 0:41

Започни от смяна на маслото ,след това провери тампоните на кутията и гуменото каре и ако всичко е точно с тези неща ремонт на кутията.Имай предвид че 40ките имат разновидности на кутията едната може да мине с обикновен атф,другата е кутията ,която се слага и на 750 с "големия въртящ момент" и изисква по-скъпо масло.С двете в началото ще е добре,но компромис не прави с това,че после заминава бързо.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Скорости на 740и

Мнение от omegaart » 28 Фев 2014, 9:50

speedtool написа:Започни от смяна на маслото ,след това провери тампоните на кутията и гуменото каре и ако всичко е точно с тези неща ремонт на кутията.Имай предвид че 40ките имат разновидности на кутията едната може да мине с обикновен атф,другата е кутията ,която се слага и на 750 с "големия въртящ момент" и изисква по-скъпо масло.С двете в началото ще е добре,но компромис не прави с това,че после заминава бързо.


Няма нищо необикновено и в 2-те кутии :)

едната е ZF 5hp24 другата 5hp30, като се намират сравнително еднакво лесно и 2-те.

Ако колата е 95/96 и е с лоста без тип троник е 99% сигурно , че кутията е 5hp30 , но като гледам симптомите е по-вероятно да е 24-ката :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: Скорости на 740и

Мнение от denislav.tatarov » 28 Фев 2014, 10:21

автомата сменяше перфектно всичко е здраво по тампони другото което е когато е студена не иска да сменя за някоя минута и след това се оправя нее въпроса че не искам да сменя маслото но просто според мене тука няма кой да го смени както се изразих пък ми казват едни цифри че направо и аз незная някой може ли да я погледне тази кутия и да си каже мнението тука от старозагорска област или направо пловдив

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Там някъде...
Пол: Мъж
Кара: миньол

Re: Скорости на 740и

Мнение от speedtool » 28 Фев 2014, 11:01

Колега-едната ползва по-различно масло или поне е препоръчително,не че е специална.Аз съм се изправял пред този казус с маслото,защото моята е с "по-различното" масло и съм слагал нормално и такова,което да кажем е "heavy duti"-разлика има особено след 15к километра
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Скорости на 740и

Мнение от omegaart » 28 Фев 2014, 11:32

speedtool написа:Колега-едната ползва по-различно масло или поне е препоръчително,не че е специална.Аз съм се изправял пред този казус с маслото,защото моята е с "по-различното" масло и съм слагал нормално и такова,което да кажем е "heavy duti"-разлика има особено след 15к километра


То и 5хп24 я дават с 2 вида масло и си зависи къв етикет са и сложили зелен/жълт и т.н. Маслото няма кво да се обсъжда , дигат колата и виждат кво пише на етикета и се налива квото трябва за да няма после мяу :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: Скорости на 740и

Мнение от denislav.tatarov » 28 Фев 2014, 12:19

дали си струва само да се прави проба грешка с маслото да давам излишни пари или да търся да я правя кой може да я погледне моля някой колега да се отзове благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Скорости на 740и

Мнение от omegaart » 28 Фев 2014, 13:37

denislav.tatarov написа:дали си струва само да се прави проба грешка с маслото да давам излишни пари или да търся да я правя кой може да я погледне моля някой колега да се отзове благодаря


Тва може само врачка да ти го каже.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Там някъде...
Пол: Мъж
Кара: миньол

Re: Скорости на 740и

Мнение от speedtool » 28 Фев 2014, 13:45

Ако ти забавя смяната на скоростите е защото още не е загряло маслото като е студено и със сигурност е за смяна
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Скорости на 740и

Мнение от Mollov » 28 Фев 2014, 14:30

При мен също го прави тоя номер след палене...... вкарва 1-ва и 2-ра, само че към трета иска да потъркалям колата още 15-20 сек... после се оправят нещата и превключва нагоре...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: Там някъде...
Пол: Мъж
Кара: миньол

Re: Скорости на 740и

Мнение от speedtool » 28 Фев 2014, 14:52

Оставяйте кутиите и мотора да загреят-палите чакате температурата на водата да стигне до към първата бяла чертичка,не че водата има общо,но ми прави впечатление,че след този интервал от време скоростите се сменят по-лесно,от колкото като запаля и тръгна и задължително редовна смяна на масло(качествено).
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Скорости на 740и

Мнение от Mollov » 28 Фев 2014, 15:42

Е то е нормално като поработи малко на място колата в това време да е позагряло и маслото на скоростите... при мен иска да покарам 3-400м на 2-ра и после дига/сваля предавките без проблеми... имам чувството, че го прави нарочно... мен не ми е проблем да чакам и 1-2 мин да работи на място... ама съм се решил скоро време да сменя масло на скоростите... пък да видим...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Скорости на 740и

Мнение от zvetiko » 28 Фев 2014, 16:29

denislav.tatarov написа:Здравейте колеги,имам питане за старата кутия на 7 цата автоматика и по точно се получава едно ритане като я смачкам на кик даун да върне предавки от 5 та на 3 та и от директна на задна също се получава ритане понякога без да я мачкам няма проблеми и смяната не се усеща,маслото още не съм го сменял защото ми казаха че не можели да източат всичкото и на практика се сменяло само някаква част от него какви моля по запознатите да помогнат и да ме насочат какво да правя благодаря


Колега, ето как се прави:

Смяна на маслото на автоматична скоростна кутия.

Маслото наистина не се сменя цялото, а само частично се обновява, виждаш табелката на кутията, поръчваш съответното масло от Дару кар и отиваш някъде да ти го сменят, като им обясняваш и следиш как го правят. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Скорости на 740и

Мнение от omegaart » 28 Фев 2014, 16:38

zvetiko написа:
denislav.tatarov написа:Здравейте колеги,имам питане за старата кутия на 7 цата автоматика и по точно се получава едно ритане като я смачкам на кик даун да върне предавки от 5 та на 3 та и от директна на задна също се получава ритане понякога без да я мачкам няма проблеми и смяната не се усеща,маслото още не съм го сменял защото ми казаха че не можели да източат всичкото и на практика се сменяло само някаква част от него какви моля по запознатите да помогнат и да ме насочат какво да правя благодаря


Колега, ето как се прави:

Смяна на маслото на автоматична скоростна кутия.

Маслото наистина не се сменя цялото, а само частично се обновява, виждаш табелката на кутията, поръчваш съответното масло от Дару кар и отиваш някъде да ти го сменят, като им обясняваш и следиш как го правят. ;)


Може и цялото , но не го правят навсякъде :)

В нормален сервиз , се сменя само някаква част.

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook