Скорости на 740и

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Скорости на 740и

Мнение от predel » 28 Фев 2014, 22:11

zvetiko написа:
denislav.tatarov написа:Здравейте колеги,имам питане за старата кутия на 7 цата автоматика и по точно се получава едно ритане като я смачкам на кик даун да върне предавки от 5 та на 3 та и от директна на задна също се получава ритане понякога без да я мачкам няма проблеми и смяната не се усеща,маслото още не съм го сменял защото ми казаха че не можели да източат всичкото и на практика се сменяло само някаква част от него какви моля по запознатите да помогнат и да ме насочат какво да правя благодаря


Колега, ето как се прави:

Смяна на маслото на автоматична скоростна кутия.

Маслото наистина не се сменя цялото, а само частично се обновява, виждаш табелката на кутията, поръчваш съответното масло от Дару кар и отиваш някъде да ти го сменят, като им обясняваш и следиш как го правят. ;)


И какво точно "СЛЕДИШ"??? Смяната на масло е елементарно, но има последователности и задължителни предписания, които се изпълняват. Какво е това масло по 42 лева.... Тия в Дару да не са се побъркали нещо... МОБИЛ АТФ ЛТ 71141 за удължена смяна е с цена 10-14 лв. на литър... К'ви са тия 42 лв. Да не би в Дару да са направили фракционна колона за масла :shock: :shock: :shock: Ба..си кожодерите.
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: Скорости на 740и

Мнение от denislav.tatarov » 01 Мар 2014, 11:45

Вторник сменям маслото както е написал колегата подробно за което му благодаря с филтър и гарнитура и пиша после дали има ефект :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Скорости на 740и

Мнение от turbo » 01 Мар 2014, 17:42

Има кой да го направи и то в Казанлък.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e38 735i
Мечтае да кара: вана
Детайли за колата: M62

Re: Скорости на 740и

Мнение от waterboy » 08 Мар 2014, 21:06

Колега какво стана със скоростната кутия, има ли развитие по проблема?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Скорости на 740и

Мнение от Mollov » 16 Мар 2014, 19:28

Тук наистина има ли някакво развитие?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: Скорости на 740и

Мнение от denislav.tatarov » 17 Мар 2014, 9:08

За съжаление още няма не могат да изкарат точно с какво масло е кутията пък на едно място ми обявиха 30 лева за литър което е много според мен на едно място изкарва АТФ декстрон 3 на друго декстрон 4 и незная кое е точното масло а и цената нещо не ми харесва мисля че е доста надута

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Скорости на 740и

Мнение от predel » 17 Мар 2014, 11:02

Каква е кутията? Да ти пратя какво масло е нужно... И преди да поръчаш ще "погледнете" какво е на цвят.
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Скорости на 740и

Мнение от zvetiko » 17 Мар 2014, 15:38

predel написа:
zvetiko написа:
denislav.tatarov написа:Здравейте колеги,имам питане за старата кутия на 7 цата автоматика и по точно се получава едно ритане като я смачкам на кик даун да върне предавки от 5 та на 3 та и от директна на задна също се получава ритане понякога без да я мачкам няма проблеми и смяната не се усеща,маслото още не съм го сменял защото ми казаха че не можели да източат всичкото и на практика се сменяло само някаква част от него какви моля по запознатите да помогнат и да ме насочат какво да правя благодаря


Колега, ето как се прави:

Смяна на маслото на автоматична скоростна кутия.

Маслото наистина не се сменя цялото, а само частично се обновява, виждаш табелката на кутията, поръчваш съответното масло от Дару кар и отиваш някъде да ти го сменят, като им обясняваш и следиш как го правят. ;)


И какво точно "СЛЕДИШ"??? Смяната на масло е елементарно, но има последователности и задължителни предписания, които се изпълняват. Какво е това масло по 42 лева.... Тия в Дару да не са се побъркали нещо... МОБИЛ АТФ ЛТ 71141 за удължена смяна е с цена 10-14 лв. на литър... К'ви са тия 42 лв. Да не би в Дару да са направили фракционна колона за масла :shock: :shock: :shock: Ба..си кожодерите.


СЛЕДИШ последователността и задължителните предписания.;) Особено внимаваш да не ти сложат МОБИЛ АТФ ЛТ 71141 с цена 10-14 лв. на литър- не е ясно в кой кантон или вилает е произведено. Най-евтиното масло, което е добър аналог на LT71141, е Shell M1375.4- може да се намери за 30 и няколко лв.
LT71141 на цена 10-14 лв. на литър- значи моят Dexron II при фирмата, която го внася, трябва да е 3-4лв. литъра.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Скорости на 740и

Мнение от anzak » 17 Мар 2014, 20:34

Мастор Цветко стига си ръсил тъпотии бе смехоран колко още аналога има на ЛТ маслото идея си нямаш и да аз лично съм си слагал на една от моите коли ЛТ на мобил от 18 лв литъра и си мина 100к километра после и сложих аналог на Вайко или Макус не си спомням и пак си върви вече 40к километра колата съм я пуснал рентакар и не се спира ти с тия цени 42 лв за литър ЛТ напрао изби рибата то по на сметка илиза да си сменят хората кутиите с втора ръка от колкото да си сменят маслата ...
Барай шишарката Минкеее ....

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Скорости на 740и

Мнение от Mollov » 17 Мар 2014, 21:42

Айде стига определения.... никва полза няма от тях.

Иначе кой точно мобил си сипал - алтернативата на LT71141? самото LT71141 е на Esso и видях кви ли не цени... от-до... но не са дори близо до "оригиналната цена" на BMW...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Скорости на 740и

Мнение от predel » 17 Мар 2014, 22:02

:OT: Не се ядосвай Анзаче, той Цветико ме "хапе" мен, но се самозахапва. Сигурно обича мазохизма. А масло съм взимал, зная и от къде го взимат дилърите, а Цветико знае къде се намира рафинерията на БМВ и специално на него докладват за доставките в БГ. Даже му казват с какъв знак са го защитили в лявата гънка на десния ъгъл на бутилката. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Сега сериозно... Нека колегата даде какъв модел е кутията му и ще постна какви масла стават. Мисля, че вече имам събрани всички разновидности АСК, които се монтират на нашите автомобили със спецификациите им. В една предишна тема имах пост по тази тематика. Бях казал, че моята кутия беше с "червено" /предполагам "Декстрон"/ масло, сменяно в сервиз на БМВ в Мюнхен 2010г. Когато сменях аз маслото ми направи силно впечатление, защото новото масло беше кафеникаво на свят и тогава разпитах защо е така. Казаха ми, че моята кутия може да се обслужва и с двата вида масло /синтетика и полусинтетика/. Имаше пак истерии от Цветико по този въпрос и се захапаха тогава с Хари, но след обилно количество литература, Цветико се отказа от спора. Сега пак го започва.

Аз имам предложение до модераторите:

1. Тези юзЪри, "фанатично" предлагащи само и единствено "Камор" и "Дару" да им се съдейства за отпускане на парична стипендия от "истинските" дилъри.
2. Ако обаче, не си ремонтират колите само и единствено в тези сервизи, да им се забрани да пишат тук.
3. Нека ми посочат 3 фабрики на БМВ в които да произвеждат вериги, масла или окачване за колите си /БМВ/...
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Скорости на 740и

Мнение от chernobila » 17 Мар 2014, 23:27

anzak написа:Мастор Цветко стига си ръсил тъпотии бе смехоран колко още аналога има на ЛТ маслото идея си нямаш и да аз лично съм си слагал на една от моите коли ЛТ на мобил от 18 лв литъра и си мина 100к километра после и сложих аналог на Вайко или Макус не си спомням и пак си върви вече 40к километра колата съм я пуснал рентакар и не се спира ти с тия цени 42 лв за литър ЛТ напрао изби рибата то по на сметка илиза да си сменят хората кутиите с втора ръка от колкото да си сменят маслата ...



:OT: Човече луд си :winky: :mhihi: :bowdown: Явно човека сменя само и единствено МАСЛА :mrgreen:

По темата: Имам координати на вносителите на Мобил за България и офисът им се намира до сервиза,в който работех.Аз лично си купих от там масло на 18 лв/литър и като ми го сменяваха казаха,че е бомба това масло.Даже има и опцията да ти го доставят до сервиза / гаража пак на тази цена без ти да се разхождаш :bchug: И ако Цветико ми каже ,че това масло е боклук защото е 18 лв/литър ..... :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2753
Регистриран на: 16.08.2008
Местоположение: Бургас
Кара: F07 535D
Мечтае да кара: SL500

Re: Скорости на 740и

Мнение от anzak » 18 Мар 2014, 6:17

Mollov написа:Айде стига определения.... никва полза няма от тях.

Иначе кой точно мобил си сипал - алтернативата на LT71141? самото LT71141 е на Esso и видях кви ли не цени... от-до... но не са дори близо до "оригиналната цена" на BMW...

Значи точно Ессо беше но Ессо и Мобил и двете са търговски марки на Ексон и тъй като не е едно от най масовите масла и след като има представителство в България не мога да разбера какъв е проблема да си слагат хората от него и ми е интересно с какво предлаганото в оторизираните сервизи на БМВ е по различно от някаква друга тръба ли го наливат а и не на последно място нали не си мислите колегеи че всичко що се предлага в БМВ е директен внос от Централата в Мюнхен.
Барай шишарката Минкеее ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 4.01.2013
Местоположение: казанлък
Пол: Мъж
Кара: Bmw 740 il
Мечтае да кара: На задна гума

Re: Скорости на 740и

Мнение от denislav.tatarov » 19 Мар 2014, 12:15

Кутията не съм и гледал номера но мога да дам номера на рамата WBAGJ610X0DH17723 дано да стане с нея и да намеря точното масло

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Скорости на 740и

Мнение от Mollov » 19 Мар 2014, 12:48

Гледаш табелката на кутията... дали е зелена или черна... това определя и маслото.

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook