кристални плафони ?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: кристални плафони ?

Мнение от kriso85 » 23 Окт 2009, 21:03

Аз мислех че съм единствения, който не ги харесва тия плафони :roll: Малко са "по-кристални" от необходимото :roll: И май цялата разправия не си заслужава
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: кристални плафони ?

Мнение от unikalen88 » 29 Окт 2009, 20:05

kriso85 написа:Аз мислех че съм единствения, който не ги харесва тия плафони :roll: Малко са "по-кристални" от необходимото :roll: И май цялата разправия не си заслужава

не си единствен колега :lalala:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: кристални плафони ?

Мнение от pazokolarov » 29 Окт 2009, 22:03

unikalen88 написа:
kriso85 написа:Аз мислех че съм единствения, който не ги харесва тия плафони :roll: Малко са "по-кристални" от необходимото :roll: И май цялата разправия не си заслужава

не си единствен колега :lalala:

:mhihi: Вие пък сякаш ще се целувате с тия плафони ..... :mhihi:
Верно, че не са върха на естетиката, но пък имат малко повече функционалност. Определено дават повече светлина от обикновенните.
При мен, в допълнение, задния плафон е "кристален" тип и малко повече или малко по-малко "грозно" не е от значение 8)
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Re: кристални плафони ?

Мнение от bojky » 30 Окт 2009, 7:58

Аз също пуснах плюс на предния от светодиодчетата и луните светят само,само коато са цъкнати фаровете,но мисля ,че пак е приемливо,защото все пак за ми свършат работа луните трябва да е вечер=цъкнати габарити...Колкото до задните,един колега ми каза,че може да се пусне плюс от стоповете отзад,през тонколоните и в плафоните...явно пак ще свети когато съм на габарит!
Чакаме колегата да видим какво решения ще даде на проблема! :)
Колкото до това,че са малко по грознички,подкрепям колегите :yes: но има едно фолио за затъмняване на фарове,стоповее и т.н. и ще пробвам с него да станат чени целите,а то иначе си пропуска светлина новмално...а те и без това светят доста повече от оригиналния,няма да е проблем светлината :)
Когато пробвам ще сложа снимки!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: кристални плафони ?

Мнение от kiko™ » 30 Окт 2009, 9:55

Това с фолиото е добра идея :yes:
Цъкни някоя снимка като го направиш, може и да ме накараш да си сменя плафоните :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: кристални плафони ?

Мнение от slitter » 30 Окт 2009, 9:59

© написа:полезна информация, само тези "кристални" плафони да ги бяха направили малко по-красиви
ако можех да си сложа от Е36 щях да съм по-доволен


Верно е!!! Много пернишки изглеждат, предпочитам оригиналните... :)

п.с. да ме извиняват колргите от града "на кошмарите".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: кристални плафони ?

Мнение от Е.Димитров » 30 Окт 2009, 16:28

Колеги,пък на моята,кой знае защо ми е изрязана буксата изозадзе,ако може някаква снимка на букса с кабелите или проста схемичка кой кабел къде се завира ще съм вери благодарен
поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: кристални плафони ?

Мнение от pazokolarov » 30 Окт 2009, 23:32

схема:
Изображение
Последна промяна pazokolarov на 08 Ное 2010, 9:16, променена общо 1 път
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Re: кристални плафони ?

Мнение от bojky » 30 Окт 2009, 23:42

Колега дай по подрнобно,че нещо :roll: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: кристални плафони ?

Мнение от Е.Димитров » 31 Окт 2009, 7:09

[quote="pazokolarov"][/quote]
Мерси колега,страшен си... :bchug:
а ако може и някаква снимка на буксата с кабелите...дано не ставам нахален,че нямам нито един познат за да разглобя и да видя на живо свързването

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: кристални плафони ?

Мнение от pazokolarov » 31 Окт 2009, 19:58

Ъпгрейд на предни плафони -> кристални плафони с лампи за четене

Ако сте с обикновенни плафони и искате да направите този ъпгрейд, са ви необходими:
- Плафон -63316962046
- кабел с женска клема - 61130005197 - 1 бр. (кабелчето е около 40 см)
- многожилен кабел 0,5 мм2 - по-малко от 2 м
- 1 бр. клипс-клема.
Изображение
След като си набавите нужните части, започвате монтажа.
Сваляте жабката. Процедурата е описвана многократно във форума, за това няма да се спирам на нея.
Изображение
Демонтирате кората на предната дясна колонка.Първо се снема капака като се поддига внимателно с тънка отверка, за да не се счупят пластмасовите чопчета.
Изображение
Под капака има три болта (главата е тип "еврейска звезда"), които държат кората. Внимавайте като ги развивате за да не надерете или счупите стъклото, защото мястото е малко неудобно за работа.
Изображение
Сваляте предния плафон като използвате нещо плоско за да повдигнете задния му край. Държи се чрез две плоски пружини, а в предния си край се крепи към кората на таване чрез пластмасови чопчета. Нормалните букси на предния плафон са с 4 кабела, включени на пинове 5, 6, 7 и 8. Кабелът от пин 5 е към лайт модула за захранване на светодиодите, 6 е масата, 7 е към ГМ и обслужва средния бутон, а 8 подава захранване към централната крушка.
Изображение
Включвате кабелчето с клемата в дупката за пин 1. При оригиналните инсталации кабелът e червен с жълта ивица. Взема сигнал от генералния (главния) модул (ГМ) чрез пин 3 от розетката Х332 (Намира се зад жабката). При това е необходимо да повдигнете с тънка отверка десния край на ппластмасовото капаче, което закрива чопчетата на клемите от горната страна на буксата и същевременно застопорява клемите след като са пъхнати в буксата.
Ето един линк, от който мисля ще стане ясно за какво капаче точно става въпрос http://www.tigerdave.com/Guides/led_mod/ , но не е нужно да се сваля цялото капаче на буксата.
Пъхате клемата и отпускате капачето на мястото му. Ако не повдигнете капачето няна да можете да пъхнете клемата и рискувате при напъване да строшите стопора. Целта е да има захранване до двете странични лампи за чете по всяко време след отключване на колата (не само при включени фарове) и да се изключи захранването към тях от ГМ 16 минути след заключване на колата или след изваждане на ключа (в случай, че бъдат забравени да не се изтощи акумулатора).
Изображение
Измерете парче многожилен кабел, със сечение 0,5 мм2, от огледалото, по десния горен преден край на тавана - до колонката, през колонката + още 60-70 см.
Прокарайте единия край на кабела надолу към пространството зад жабката. (Може да свалите розетката на духалката за да ви е по-лесно. За целта се сваля първо лайстната, развиват се двете болтчета в долния край на духалката и същата се издърпва). Прокарва се зад металната тръба и зад блока на предпазителите.
Изображение
Другия край на новия кабел изведете нагоре по колонката, зад еърбега, през водачите на другите кабели за плафона, като се уверите че по никакъв начин кабела не би попречи на отварнето на еърбега.
Аз свалих и десния сенник, за да мога да разтворя кората на тавана и да прокарам кабела по-навътре и да съм сигурен че няма да се смъкне по някое време по стъклото.
Изображение
Свържете кабелчето от буксата на плафона с новия кабел и поставете плафона на мястото му.
Изображение
Монтирайте кората на колонка. Внимавайте при поставянето й - в горния край има малко чопче, което трябва да бъде поставено зад ламарината на купето от към вратата, а не пред ламарината от към страната на еърбега. В долния край на кората има друг чоп, който се впъхва в една дупка на кората на таблото.
Изображение
Долния край на новия кабел се свързва чрез мост-клемата към червения кабел с жълта ивица на плафона на жабката (или на контакта на фенерчето в жабката - няма значение към кой, те са ендакви).
Придавате търговски вид на кабелите чрез изолирбанд. Кабелите не трябва да са опънати, оставете им малко толеранс.
Монтирайте оратно жабката и се наслаждавайте на плодовете на труда си!
Изображение
Последна промяна pazokolarov на 08 Ное 2010, 9:20, променена общо 1 път
Изображение
ИзображениеИзображение


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: кристални плафони ?

Мнение от milennyc » 09 Ное 2009, 18:57

А на краче 8 няма ли + ???? Т.е преди центрания бутон..... от там + към пин 1 и ..... си готов?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: кристални плафони ?

Мнение от stilko » 09 Ное 2009, 19:08

milennyc написа:А на краче 8 няма ли + ???? Т.е преди центрания бутон..... от там + към пин 1 и ..... си готов?!


:mhihi: На твоята го направи така. Нали там идва плюс само когато е натиснат бутона за средната крушка. И ще трябва да светнеш средната крушка, за да светнеш някоя от светлините за четене.


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: кристални плафони ?

Мнение от milennyc » 09 Ное 2009, 19:22

stilko написа:
milennyc написа:А на краче 8 няма ли + ???? Т.е преди центрания бутон..... от там + към пин 1 и ..... си готов?!


:mhihi: На твоята го направи така. Нали там идва плюс само когато е натиснат бутона за средната крушка. И ще трябва да светнеш средната крушка, за да светнеш някоя от светлините за четене.



:kuku: ти даже и не четеш.... казах ПРЕДИ ЦЕНТРАЛНИЯ БУТОН защото ако няма преди него + от каде идва като го натиснеш идва от космоса ли :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: кристални плафони ?

Мнение от pazokolarov » 09 Ное 2009, 19:30

На 8 се подава напрежение от ГМ към централната крушка само когато отвориш врата или изключиш двигателя след като са били пуснати фаровете нощно време. Дал съм схемата в по-горен пост.
В същност за 7 не мога да включа сега кава беше интифата и защо не направих мост към 1 от там. :dunno:
Изображение
ИзображениеИзображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook